Był Medykiem, Astronomem, Poetą, Ekonomem, po porostu człowiekiem, który wyprzedził swoje czasy. W końcu to jemu przypisuje się “zatrzymanie Słońca i poruszenie Ziemi”. Aż dziwne się, że nie został Muzykiem. Nie mniej jednak, jestem przekonany, że kultura też miała miejsce w jego sercu, tuż po nauce. To właśnie muzyka jest wstanie wypełnić nie tylko ludzkie umysły, ale i sfery, bo przecież nawet kosmos gra swoja wyjątkową melodię.
Dwie, rzeczy zainspirowały nas do stworzenia kameralnego Festiwalu Muzycznego – to niewątpliwie miasto Frombork i jego wspaniała Katedra, tak bliskie Kopernikowi, który ostatecznie powrócił właśnie tu, na Wzgórze Katedralne, a przede wszystkim Muzyka, którą można opisywać nawet sfery niebieskie.
„musicus copernicus” Frombork Festival to pierwsza odsłona naszej podróży po nieboskłonach Kultury. To propozycja spotkania w letni czas pod osłoną nieba, aby zanurzyć się w przestrzeni muzycznego relaksu.
W tej edycji, jak i następnych, prezentować będziemy zacnych Gości z przestrzeni muzyki filmowej, teatru muzycznego, folku i gustownej muzyki rozrywkowej.
2, 3 sierpnia 2024 odbędą się 4 koncerty, po których będzie można ze Wzgórza Katedralnego wybrać nie na chwilę zapomnienia do naszej wioski festiwalowej na pobliskiej plaży, gdzie będzie można dopełnić miło rozpoczęty wieczór.
Poznajcie naszych tegorocznych Gości.
Dyrektor artystyczny
musicus copernicus Frombork Festival
Damian Aleksander
Dyrektor artystyczny
musicus copernicus Frombork Festival
Damian Aleksander
19:30
SENTIDO “Osiecka – Orientalnie”
21:00
MACIEJ MIECZNIKOWSKI
19:30
TULIA
z towarzyszeniem KWARTETU GALICYJSKIEGO
21:00
KONCERT FINAŁOWY
TULIA
KAJA MIANOWANA
MARIA TYSZKIEWICZ
DAMIAN ALEKSANDER
MARCIN JAJKIEWICZ
z towarzyszeniem ORKIESTRY FESTIWALOWEJ pod kierownictwem TOMASZA FILIPCZAKA
Prowadząca: MAGDA MIŚKA JACKOWSKA
Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka i artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez – zarówno wykonawców, jak i słuchaczy.
Zespół “Sentido” w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka–Orientalnie”, sięga do tej niezwykłej twórczości, czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością odczytuje ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu dźwięków koncertowego akordeonu, intrygującego brzmienia wokalu oraz bliskowschodnich instrumentów perkusyjnych i smyczkowych, Artyści zespołu “Sentido” ubierają znane i lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.
W programie m.in.:
„Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”, „Miasteczko cud”, „Nie żałuję”, „Komu weselne dzieci”, „Ucisz serce”, „Kiedy mnie już nie będzie”.
Niezależna wokalistka oraz aktorka musicalowa. Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności: muzyka dawna. W ramach stypendium studiowała również w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz, w Austrii.
Od 13 lat prowadzi aktywną działalność artystyczną, śpiewając muzykę dawną, musical, etniczne pieśni sefardyjskie oraz muzykę filmową. Zagrała główne role w musicalach: „Upiór w Operze”, „Miss Saigon”, „LesMisérables”, „Koty”, „Love Story”, „Notre Dame de Paris”, „Piloci” i „Lamaila”. W większości do wykonywanych ról w w/w dziełach, wybierana była przez ich kompozytorów, w tym m.in.: Andrew Lloyda Webbera, Riccardo Cocciante czy Macieja Pawłowskiego.
W 2020 r. wraz z zespołem MelluSya wydała swój debiutancki album „Z serca” (Wyd. Muz. SOLITON).
Jest zdobywczynią nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German (Moskwa 2015 r.). Współpracuje z kompozytorami muzyki filmowej oraz jest wokalistką zespołu „Sentido”.
Uczy emisji głosu na kierunku Musical na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Gra na kilku instrumentach. Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent UMFC w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas stypendium na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria). Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie – francuskiej akordinie.
Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Prezentując muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwali wystąpił na wielu znamienitych scenach koncertowych.
Jest twórcą i kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych. Jako artysta sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora.
Perkusista i wokalista. Urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na daf (tradycyjny irański bęben obręczowy) w świątyni sufickiej.
W 2002 roku ukończył studia z zakresu kinematografii na Uniwersytecie w Teheranie.
Od 1992 roku prowadzi intensywną działalność koncertową występując na prestiżowych festiwalach muzycznych i w uznanych salach koncertowych całego świata. Prowadzi również regularnie kursy mistrzowskie gry na daf.
Występował z wieloma uznanymi artystami i zespołami w Iranie i poza jego granicami. W 2005 roku został wydany w Iranie jego debiutancki album „Shur-e Daf”.
Od tamtej pory uczestniczył w szeregu nagrań płytowych znakomitych kompozytorów, wokalistów i instrumentalistów.
Od 2016 roku mieszka na stałe w Warszawie.
W 2019 roku założył irańsko- polskie trio perkusyjne o nazwie „Shapol”, które rok później wydało swój pierwszy album.
Skrzypaczka, wokalistka, multiinstrumentalistka. Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie skrzypiec oraz AM w Krakowie w klasie fideli kolanowych. Koncertuje na rzadko spotykanych instrumentach, takich jak: kemanche, suka biłgorajska, fidel płocka, kobyz.
Na stałe współpracuje z prof. Marią Pomianowską, Karoliną Cichą, Nikola Kołodziejczykiem, Gerardem Edery i Piotrem Kopietzem oraz okazjonalnie z zespołem „Kapela ze wsi Warszawa”. Jest założycielką zespołów T/Aboret, Karma Trio, Wiklinowa, Andre & the Giants (Rozen), z którymi czynnie koncertuje z autorskim programem.
Artystka w swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania audio i video zrealizowane dla wytwórni płytowych, radia i telewizji. Jest laureatką prestiżowych konkursów w dziedzinie muzyki tradycyjnej: II miejsce z zespołem „Karma Trio” na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie; Indywidualna nagroda wokalna imienia Anny Kiełbusiewicz na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; III miejsce z zespołem „Karma Trio” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; Nagroda Publiczności z zespołem „Karma Trio” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; I miejsce i Grand Prix z kwartetem „T/Aboret” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie; Nagroda Publiczności z kwartetem „T/Aboret” na Mikołajkach Folkowych w Lublinie;Dwukrotne zakwalifikowanie się do Finału konkursu „Nowa Tradycja” w Warszawie wraz z zespołem „T/Aboret”.
Będzie to wyjątkowa gradka dla fanów zespołu TULIA. Podcza koncertu zostanie zaprezentowany cały album „Półmrok”. Album ten jest zapisem prawdziwych historii miłosnych. Podczas koncertu, TULII towarzyszyć będzie KWARTET GALICYJSKI, co razem stworzy nowy, malowniczy obraz twórczości obu zespołów.
„Album „Półmrok” zawiera między innymi utwór „Długość dźwięku samotności” (Myslovitz) oraz nasz eurowizyjny numer „Fire of love” (Pali się). Podczas koncertu pojawią się także najpopularniejsze covery, od których zaczynałyśmy, i z których jesteśmy kojarzone przez szeroką publiczność: „Enjoy the silence” (Depeche Mode), „Nothing else matters” (Metallica) czy „Nieznajomy” (Dawid Podsiadło).”
Tulia to niezwykły zespół, łączący w swej muzyce biały śpiew, charakterystyczny dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszą produkcję muzyczną.
Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.
O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”, w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz własne kompozycje. Album został obsypany nagrodami (Premier Opole 2018 – Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) i zyskał status Platynowej Płyty.
W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel-Awiwie z piosenką „Fire of Love”. W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.
W 2021 roku zespół Tulia powrócił z nową płytą – „Półmrok”. To w pełni autorski album, prezentujący poszerzone o elektronikę i elementy rocka brzmienie, a jednocześnie opowieść o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile. Krążek promowały m.in. single “Burza”, “Marcowy” i “Przepięknie”. Teledysk do tego ostatniego to wzruszający pamiętnik, pełnych sukcesów trzech lat.
Trzy nagrody podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:
Platynowa płyta za sprzedaż albumu “Tulia”.Trzy nagrody podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:
Platynowa płyta za sprzedaż albumu “Tulia”
Nagroda Akademii Fonograficznej “Fryderyk” w kategorii Fonograficzny Debiut Roku 2018
Rok 2023 to wielki powrót Zespołu po wielu miesiącach intensywnej pracy w studio. Owocem tej pracy będzie kolejna płyta Zespołu, której przedsmakiem jest singiel w duecie z Haliną Mlynkovą “Przerwany”.
Utwór został bardzo pozytywnie przyjęty, czego dowodem jest zdobycie Nagrody Publiczności im. Karola Musioła, czyli tzw. Karolinki, podczas 60. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu – Ewy Borcz – inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę pt.”Folkomania” złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie.
W 2019 roku album “Folkomania” uplasował się na 8. miejscu w ogólnopolskim plebiscycie “Wirtualne Gęśle”. W tym samym czasie Kwartet Galicyjski został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia “Nowa Tradycja”, występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witodla Lutosławskiego w Warszawie. Formacja została także laureatem “V Turnieju Muzyków Prawdziwych” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Drugi album Kwartetu Galicyjskiego pod tytułem “Legendy” ukazał sie w 2020 roku. Jest to wyjątkowa podróż po najdalszych zakątkach Beskidu Niskiego, tym razem przyodziana w magię opowieści o postaciach, zjawach i miejscach zakorzenionych w lokalnej kulturze ludowej. Płyta w całości złożona jest z autorskich kompozycji.
Instrumentalistki budują swoje doświadczenie na pracy z wieloma muzykami oraz specjalistami z dziedzin artystycznych. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i projektami, w których kontynuuje swoje zamiłowanie do muzyki klasycznej i tradycji. Nowoczesne rozwiązania oraz wprowadzanie współczesnej retoryki, pozwalają odkrywać nowe możliwości i w innowacyjny sposób prezentować odbiorcy bogactwo brzmienia instrumentów smyczkowych.
W skład zespołu wchodzą:
Koncert Finałowy pierwszej edycji festiwalu „musicus copernicus” to podsumowanie oraz wyjątkowa okazja z zapoznaniem się ze wspaniałymi wykonawcami, którzy zaprezentują utwory z kręgu muzyki filmowej, teatru muzycznego, folku i gustownej muzyki rozrywkowej. To będzie przedstawienie drogi Frombork Festival. Podczas koncertu usłyszymy muzyczne tematy znane i mniej znane, ale na pewno chwytające za serce i rozbudzające wyobraźnię muzyczną. To będzie przede wszystkim wykonawstwo na najwyższym poziomie. Uczta dla ucha i opowieść o „OBROTACH SFER MUZYCZNYCH”.
Tulia to niezwykły zespół, łączący w swej muzyce biały śpiew, charakterystyczny dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszą produkcję muzyczną.
Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.
O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”, w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz własne kompozycje. Album został obsypany nagrodami (Premier Opole 2018 – Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) i zyskał status Platynowej Płyty.
W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel-Awiwie z piosenką „Fire of Love”. W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.
W 2021 roku zespół Tulia powrócił z nową płytą – „Półmrok”. To w pełni autorski album, prezentujący poszerzone o elektronikę i elementy rocka brzmienie, a jednocześnie opowieść o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile. Krążek promowały m.in. single “Burza”, “Marcowy” i “Przepięknie”. Teledysk do tego ostatniego to wzruszający pamiętnik, pełnych sukcesów trzech lat.
Trzy nagrody podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:
Platynowa płyta za sprzedaż albumu “Tulia”.Trzy nagrody podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:
Platynowa płyta za sprzedaż albumu “Tulia”
Nagroda Akademii Fonograficznej “Fryderyk” w kategorii Fonograficzny Debiut Roku 2018
Rok 2023 to wielki powrót Zespołu po wielu miesiącach intensywnej pracy w studio. Owocem tej pracy będzie kolejna płyta Zespołu, której przedsmakiem jest singiel w duecie z Haliną Mlynkovą “Przerwany”.
Utwór został bardzo pozytywnie przyjęty, czego dowodem jest zdobycie Nagrody Publiczności im. Karola Musioła, czyli tzw. Karolinki, podczas 60. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Niezależna wokalistka oraz aktorka musicalowa. Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności: muzyka dawna. W ramach stypendium studiowała również w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz, w Austrii.
Od 13 lat prowadzi aktywną działalność artystyczną, śpiewając muzykę dawną, musical, etniczne pieśni sefardyjskie oraz muzykę filmową. Zagrała główne role w musicalach: „Upiór w Operze”, „Miss Saigon”, „LesMisérables”, „Koty”, „Love Story”, „Notre Dame de Paris”, „Piloci” i „Lamaila”. W większości do wykonywanych ról w w/w dziełach, wybierana była przez ich kompozytorów, w tym m.in.: Andrew Lloyda Webbera, Riccardo Cocciante czy Macieja Pawłowskiego.
W 2020 r. wraz z zespołem MelluSya wydała swój debiutancki album „Z serca” (Wyd. Muz. SOLITON).
Jest zdobywczynią nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German (Moskwa 2015 r.). Współpracuje z kompozytorami muzyki filmowej oraz jest wokalistką zespołu „Sentido”.
Uczy emisji głosu na kierunku Musical na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Gra na kilku instrumentach. Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Finalista II edycji Idola (2002). Od 1999 r. związany z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: „Crazy for You”, „Miss Saigon”, „Grease”, „Pięciu Braci Moe”, „Koty”, „Les Miserables” czy „Upiór w operze” (576 spektakli), z którego płyta pokryła się potrójną platyną. Artysta współpracuje min. z takimi instytucjami, jak: Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku: „Korczak” (Janusz Korczak), „Doktor Żywago” (Mecenas Komarowski), „Upiór w Operze” (Upiór-200 spektakli), „Skrzypek na dachu” (Lejzor Wolf), Teatr Muzyczny w Poznaniu: główne role w „Jekyll&Hyde”, „Nine” i „Rodzinie Addamsów”, Teatr Syrena w Warszawie: główne role w „Rodzinie Addamsów”, „Next to Normal”, „Rock of Ages”, „Matylda”, Opera Nova w Bydgoszczy: „Sunset Boulevard” (Max von.Mayerling), Teatr Pieśń Kozła:„Tytus Andronikus” (Saturnius), „Idiota” (Rogożyn), Opera Krakowska: „Kopernik” (Łukasz Watzenrode), Teatr Polski w Szczecinie: „Cabaret” (Mistrz Ceremonii), „Sztukmistrz z miasta Lublina” (Kantor), Teatr Muzyczny w Łodzi „Dracula”(Reinfild). W 2023 roku wraz z Teatrem Pieśni Kozła wystepował na największym i najbardziej prestiżowym festiwalu teatralnym na świecie „Fringe” w Edynburgu (Szkocja). Wziął udział w blisko 200 koncertach musicalowych granych z towarzyszeniem większości polskich filharmonii. Można go zobaczyć w rodzimych serialach m.in. „Zostać Miss”, „Kryminalni”, „Hotel 52”, „Klan”, „Barwy szczęścia”, „Sąsiedzi” itd., a także w filmie „Toilet out of Order” . Ponadto zrealizował polską wersję serialu popularno-naukowego „Test Case” dla Discovery Channel. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella. Był felietonistą w magazynach „Live and Travel” i „Łodź U Fly?”. Autor „Lapidariów podróżnych” tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży po Indiach i Nepalu. Razem z Magdaleną Miśką-Jackowską na antenie RMF Classic współtworzył program o tematyce musicalowej „Z musicalem pod rękę”. Wystąpił i wyreżyserował cztery produkcje organizowane przez OiFP: Gale Sylwestrowe i Świąteczne Koncerty Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi” (reżyseria tv). Jest pomysłodawcą i współrealizatorem wraz z OiFP widowiska muzycznego „Tribute to Musical-LIVE – Damian Aleksander i jego Goście” (Małgorzata Walewska, Kayah, Joanna Kołaczkowska, Edyta Krzemień, Krzysztof Herdzin), z którego zapis audio ukazał się na płycie.
Laureat teatralnej nagrody im.Jana Kiepury „Najlepszy wokalista musicalowy 2020” oraz Złotego Pierścienia za najlepszego aktora 2020r.
Aktor musicalowy, wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Dyplomowany instruktor wokalny. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale musicalu.
Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi gdzie wciela się w rolę JeanValJeana w musicalu „Nędznicy” , Johna w Miss Saigon oraz Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”.
Wieloletni artysa popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?” oraz gość w nowym programie Robeta Janowskiego „Gra muzyka”. Nazwany polskim Frankiem Sinatrą, konceertuje na scenach całej polski oraz za granicą.
Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”
Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Wielokrotnie występował w mega koncertach Disneya w Tauron Arena ,gdzie wcielał się w postaci tj. Dżin, Krab Sebastiana Herkules.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym.
Brał udział w wielu prestiżowych koncertach takich jak : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4 , I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem ,Dzień Kotana ,Solidarni z Białorusią, Sportowiec roku 2011(na tym koncercie śpiewał również w duecie z Kayah).
W wielu koncertach występował na jednej scenie m.in. z Edytą Górniak , Ryszardem Rynkowskim ,Marylą Rodowicz , Justyną Steczkowską , Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem ,Marią Sadowską , Krzysztofem Krawczykiem.
Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej polski.
Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka(laureata programu „Mam Talent”)„Tango Corazon”. We wrześniu bierzącego roku wraz z córką Wiktorią nagrał piosenkę „Lecimy do nieba”, która jest singlem na płycje dla Michała Archanioła.
Mirosław Wiśniewski
Kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk sesyjny i koncertowy.
Laureat nagród solistycznych i zespołowych zdobytych na festiwalach Jazz Juniors w Krakowie, w Hoeilaart w Belgii i Dunkierce we Francji.
Basista w zespołach Edyty Górniak, Ryszarda Rynkowskiego i Zbigniewa Wodeckiego któremu towarzyszył na scenie ostatnie 22 lata.
Grał z muzykami ze światowej czołówki jazzu takimi jak Dean Brown (ex Marcus Miller band), Eric Marienthal (ex Chick Corea band) czy Dave Fiuczynski i inni.
Współpracuje z teatrem Studio Buffo, Janem Młynarskim, Gabą Kulką, Iwoną Loranc, Krzesimirem Dębskim przy produkcjach muzyki filmowej.
Dzieli scenę z Januszem Radkiem, Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem, Sławomirem Uniatowskim
Mariusz Fazi Mielczarek
Saksofonista multiinstrumentalista, ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w 1991 r. Od wielu lat jest czołowym polskim muzykiem jazzowym i sesyjnym. Jak żaden polski muzyk nagrał ponad 400 płyt CD jako solista w bardzo szerokim spektrum stylistycznym od muzyki pop poprzez world music i muzyka filmowa do jazzu. Od wielu lat zapraszany jest na najbardziej prestiżowe koncerty i festiwale jako solista i akompaniator wielkich polskich i zagranicznych gwiazd. Współpracuje między innymi z takimi gwiazdami jak : Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Edyta Geppert, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Robert Janson, Janusz Strobel. Od wielu też lat współpracuje z teatrami Buffo i Roma oraz z Januszem Stokłosą, twórcą jedynego w Polsce prywatnego teatru muzycznego. Jest muzykiem w big-badzie Krzysztofa Herdzina, oraz muzykiem w orkiestrze Adama Sztaby. Od 1995 współpracuję stale z ork. programu TVN, Taniec z gwiazdami” pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Jest również muzykiem w zespole Voice of Poland od pierwszej polskiej edycji.
Od lat też jest stałym współpracownikiem Polskiego Radia i Telewizji.
Jako autor nagrał płyty: Do widzenia do jutra, Stawka większa niż 07, Przytul mnie życie.
Jest liderem nowoczesnego kwartetu jazzowego grającego w oryginalny sposób zarówno standardy jazzowe jak i przeboje muzyki filmowej i muzyki latynoskiej i pop.
Przemysław Kuczyński
Polski perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor, realizator nagrań. Absolwent Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego w specjalizacji Wychowanie Muzyczne.
Współpracuje lub współpracował z takimi artystami jak m.in.: Edyta Górniak, Janusz Radek, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski, Orkiestra Tomasza Filipczaka, Michał Grott, Bernard Maseli, Zbigniew Jakubek, Tomasz Filipczak, Hania Stach, Robert Chojnacki, Marek Kościkiewicz, The Boogie Town, In-Grid, September, Velvet, The Jet Set, Craig David, Ziemowit Kosmowski, Michał Urbaniak, Włodzimierz Pawlik, Bartek Papierz, Michał Kobojek, Marc Bee, Paweł Kukiz, Rezerwat, Be Free, Paweł Marciniak (Varius Manx)
Jan Malecha
Gitarzysta oraz pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje m.in. z Teatrem Syrena, Teatrem Roma, Tomaszem Filipczakiem, Kasią Łaską, Robertem Janowskim, Antkiem Sojką i Marcinem Łazarskim. Na scenie występował m.in. z takimi artystami jak: Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Ifi Ude, Danuta Błażejczyk, Robert Janowski, Ten Typ Mes, Emil Blef, Fismoll, Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Tyniec, Albo Inaczej. Brał udział w nagraniach m.in. z Robertem Janowskim „Najpiękniejsze Melodie”, Antkiem Sojką album „Po Niebie” oraz Marcinem Łazarskim „Zaufaj Mi”. Muzyka, którą współtworzy ma swoje stałe miejsce na antenach takich rozgłośni radiowych jak: Polskie Radio Program III, Polskie Radio Program Drugi, Chilli Zet, Radio Ram, Radio Pin oraz telewizjach: TVP 1, TVP 2, Polsat, TV4. Koncertował m.in. na festiwalach: „Jazz w ruinach”, „Carphatia”, „Bielska Zadymka Jazzowa”, „Jazz i okolice” oraz w licznych klubach muzycznych w kraju i za granicą.
Pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kompozycji i aranżacji. Laureat wyróżnienia XX. Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Jako dyrygent, pianista i aranżer współpracował z licznymi scenami w Polsce: z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, z warszawskimi teatrami muzycznymi ROMA, Studio Buffo i Rampa oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Od 2018 r. jest kierownikiem muzycznym Teatru Syrena. Jako aranżer i dyrygent zrealizował wiele koncertów i programów telewizyjnych, m.in. „Taniec z Gwiazdami” w TVN (V edycja), „Przebojowa noc” w TVP (2007 r.), „Złota sobota” w TVP (2007 r.) oraz koncerty w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2008-10). Był kierownikiem muzycznym, aranżerem i producentem muzycznym programów „Junior Eurowizja” (2016-17) i „Jaka to melodia”(2012-18) w TVP, „Gra muzyka” w TV Puls (2019 r.) oraz „Ameryka da się lubić” w TVP (2020 r.). Współpracuje z wieloma gwiazdami polskiej muzyki, dla których produkował i aranżował płyty, m.in. z Robertem Janowskim, Januszem Radkiem, Łukaszem Zagrobelnym, Ireną Santor i Majką Jeżowską. Jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych i seriali. Od 2017 r. kierownik muzyczny zespołu akompaniującego podczas koncertów „Carpathia Festival” w Rzeszowie. Od października 2022 r. wykładowca kompozycji i aranżacji na Wydziale Jazzu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Dziennikarka, radiowiec, pedagog, przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Ceniony konferansjer. Należy do wąskiego europejskiego grona profesjonalnych dziennikarzy, zajmujących się muzyką filmową.
Autorka licznych programów radiowych, zrealizowanych dla RMF Classic, poświęconych kinu i muzyce filmowej, m.in. dokumentalnych cykli „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych czy „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Gospodyni filmowego magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub tv o tematyce filmowej. Była autorką i gospodynią jedynej w polskiej radiofonii Listy Przebojów Muzyki Filmowej, prezentowanej co tydzień w RMF Classic.
Magda Miśka-Jackowska przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina, a w szczególności muzyki filmowej. Autorka dwupłytowej kompilacji „Złota kolekcja – Ale filmy!”, wielu artykułów i tekstów, poświęconych X muzie.
Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dziś związana z Wydziałem Artystycznym tej uczelni, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami kompozycji filmowej. Jako pedagog związana również z Akademią Muzyczną w Łodzi.